Jesenný detox

Jesenný detox

Autor Lenka Bozikova 04/10/2015 0 Komentáre Blog o zdravi,Produkty NaturalSwiss,

Jesenná detoxikácia? Čo vlastne znamená pojem "DETOX"?


V prvom rade je detoxikácia očistný proces, pri ktorom sa telo zbavuje škodlivých látok. Je jedným z prostriedkov k obnoveniu rovnováhy, regenerácie a samoliečenia v organizme. Správne prevedená detoxikácia harmonizuje organizmus, navodzuje pocit zdravia, zvyšuje energiu a vyjasňuje myseľ.

 

Zdravotné problémy riešime väčšinou liečbou. Ak sa rozhodneme pre liečbu, máme ďalšie dve možnosti. Prvou je alopatická (farmaceutická) medicína, druhou je prírodná (tradičná alebo alternatívna) medicína. Alternatívou k týmto liečebným metódam je detoxikačný program, ktorý sa sústreďuje na pomoc telu, aby sa vyliečilo samé.

 

Účelom celkovej detoxikácie je odstrániť odumreté bunky a tkanivá a toxické látky, ktoré sa v tele hromadia následkem sedavého spôsobu života a konzumáciou potravín, ktoré často obsahujú veľa živočíšnych bielkovín, rafinovaných cukrov, farbív, konzervantov a pod.

 

Veľa akútnych i chronických zdravotných problémov pramení práve v hromadení toxínov v tkanivách. Bunky potom nedostávajú dostatok živín a „dusia sa.“ Klasická medicína síce nepovažuje detoxikáciu a zloženie stravy za dôležité z hľadiska prevencie a liečby, avšak už Hippokrates, Paracelsus a mnohí lékari východnej medicíny sa zaoberali pôstom a stravou ako liekom.

 

Detoxikácia prebieha v 3 fázach: vylučovacia, prechodná a regeneračná. Je dokázané, že očistou je možné zastaviť a liečiť veľa ochorení. Týka sa to hlavne chronických ochorení, ako je astma, pľúcne choroby, artróza a ďalšie ochorenia pohybového ústrojenstva, migrény, srdcovo-cievne ochorenia vrátane vysokého krvného tlaku, obezita, cukrovka a psychické choroby. Pomáha pri problémoch s trávením a vylučovaním, pri kožných problémoch, posilňuje imunitný systém, prečisťuje a povzbudzuje krvný a lymfatický obeh.

 

Základom pri skoro každej detoxikácii je pitný režim (2 až 3 litre tekutín denne), zmena jedálnička, vhodná pohybová aktivita a práca s mysľou a emóciami. Existuje veľa druhov detoxikácie, takže si každý môže vybrať pre seba tú najvhodnejšiu. To, čo funguje u jedného, nemusí fungovať u druhého. Detoxikácia može byť celková alebo cielená na určitý orgán, alebo systém. Pozor na drastické pôsty, môžu byť nebezpečné a po ich ukončení nastáva jo-jo efekt s nárastom tukového tkaniva. Pri nešetrnej detoxikácii môže vzniknúť veľké množstvo toxínov, ktoré telo nevie tak rýchlo spracovať a môže dôjsť k preťaženiu organizmu. Razantná detoxikácia sa nedoporučuje ľuďom s cukrovkou, obličkovými kolikami, oslabenou pečeňou alebo s chorobami slinivky. Detoxikáciu je možné si robiť doma, ale taktiež na špecializovaných klinikách.

 

Aký je Váš názor na jesenný detox?

 

Vyskúšali ste už naše detoxikačné programy? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti v komentároch pod blogom.

 

 


 
Info o autorovi blogu:
 
Ing. Lenka Božiková
info-mail@zdraviezprirody.sk
+421 (902) 216 885
 
"Aktívne sa venujem otázkam zdravej výživy, AY Fly a fitnes. Od roku 2014 som členkou Slovenskej asociácie kondičných trénerov ako Kondičný tréner I. kvalifikačného stupňa. Rada Vám poskytnem potrebné informácie ohľadne produktov na zdraviezprirody.sk, z ktorých mnohé osobne zaraďujem do svojho výživového plánu"
 
 

Facebook komentáre ()