Často kladené otázky - Detoxikácia

Často kladené otázky k detoxikácii

 

V prípade prvého užívania prípravkov Programu Clean Inside odporúčame dvoj alebo trojmesačnú kúru, nakoľko v hrubom čreve sa nachádzajú po desaťročia ukladané odpadové látky – čo je značné množstvo. Odstránenie tak rozsiahleho množstva odpadových látok nemôže prebehnúť okamžite, ani počas niekoľkých dní. Pri následných očistách čreva už potom pravdepodobne postačí i jednomesačná kúra 1x za rok.

 • Je užívanie prípravkov Programu Clean Inside bezpečné aj pri už existujúcich ochoreniach, alebo pri užívaní iných liekov?
Program Clean Inside obsahuje výlučne bylinné zložky, z čoho vyplýva, že nemá negatívny vplyv ani na ostatné doplnky výživy, ani na účinnosť liekov. Treba dbať len na to, aby sa obvyklé lieky užívali dve hodiny buď pred, alebo po užití vlákninového nápoja. V prípade vážnejšieho ochorenia a jeho prípadnej liečby sa odporúča ohľadne očisty čreva a detoxikácie poradiť s lekárom. V takom prípade by kúra mala prebiehať pod lekárskym dohľadom.
 
Program Clean Inside nevyžaduje žiadnu špeciálnu diétu, ale zavedením zdravšieho životného štýlu a stravovania sa účinnosť Programu Clean Inside môže zvýšiť, proces očisty sa tak dá uľahčiť. Počas očisty čreva je vhodné konzumovať viac zeleniny a ovocia, výrobky z celozrnnej múky, lebo tieto ešte zvyšujú účinnosť Programu Clean Inside na čistenie čreva. Spotrebu červeného mäsa a spracovaných výrobkov sa odporúča znížiť na minimum. Pekárenským výrobkom z rafinovanej múky, konzervám s prídavnými látkami a polotovarom sa počas programu treba úplne vyhýbať. Treba sa vyhýbať aj cukrom, nasýteným tukom a neužitočným potravinám – ako napr. chipsom, sušienkam a sladeným nealkoholickým nápojom. Počas očisty čreva sa neodporúča ani konzumácia kávy, alkoholických nápojov a ani fajčenie.
 
Program Clean Inside čistí tráviaci systém, hlavne sa očistí hrubé črevo od odpadových látok, nahromadených za niekoľko rokov, ktoré nie je organizmus schopný samočinne odstrániť. Program zložený z troch častí napomáha dosiahnuť optimálne trávenie, ľahké vyprázdňovanie a pravidelnú stolicu. Ďalej zbaví organizmus parazitov a ich lariev zdržujúcich sa v črevách.
Program Toxi Clean na jednej strane umožňuje detoxikáciu, na druhej strane poskytuje potrebné živiny pre črevnú mikroflóru. V prvom rade zbaví pečeň nahromadených toxických látok a ťažkých kovov. Druhá zložka dodáva telu vitamíny a minerálne látky, zabezpečuje správne prostredie pre zdravú mikroflóru.
Pri prvej kúre sa odporúča začať s očistou čreva – Program Clean Inside – pretože vďaka očistenému tráviacemu systému sa výživné látky dodané Programom Toxi Clean vstrebávajú oveľa účinnejšie. Keď začneme Program Toxi Clean v období pred ukončením Clean Inside kúry, dosiahneme oveľa účinnejšiu a úplnejšiu detoxikáciu. Kombináciou oboch prípravkov sa teda dôkladne očistí a detoxikuje pečeň a črevá, rovnako ako celý organizmus.
 
Na to nie je žiadny predpis, s programom sa dá začať hocikedy. Program Clean Inside je voči organizmu mimoriadne ohľaduplný. Na základe doterajších skúseností ľudí, ktorí ho vyskúšali, ani v prvých dňoch, ani neskôr u nich nenastali žiadne neprimerané nepriaznivé reakcie. Všeobecná skúsenosť je, že program harmonicky zapadá do každodenného života a nijako nenarušuje ani pracovné povinnosti užívateľa. Pre tých, ktorí by sa predsa len užívania obávali, odporúčame, aby s kúrou začali v dňoch, keď nemusia odchádzať z domova – napr. cez víkend.
 
Keďže vlákninu užívame dlhší čas, je vhodnejšie, aby sme si ju pripravili tak, aby nám chutila. Skúsenosti ukazujú, že väčšina užívateľov – ešte aj tí, ktorí sa podobným produktom vyslovene bránili, konštatovali, že i v pôvodnom stave má vláknina príjemnú chuť. Predsa len však ponúkame zopár nápadov, ako si môžeme vlákninu pripraviť tak, aby nám chutila ešte lepšie:
 1. Zmiešať s ovocím – s čerstvým, alebo mrazeným.
 2. Zmiešať s ovocnou šťavou – najlepšie so 100%-nou, ktorá neobsahuje pridaný cukor.
 3. Zmiešať s ryžou, mandľami a sójou – alebo s inými prírodnými mliečnymi výrobkami – s ochutenými alebo neochutenými.
 4. Zmiešané s čistenou vodou – vtedy pripomína chuť banánu.
Je vhodné experimentovať, ktorá chuť sa nám osvedčí najviac.
 
 • Kedy možno očakávať prvé výsledky?
 
Záleží od každého jednotlivca. Ľudia, ktorí vyskúšali produkty, už v priemere po týždni zaznamenali výsledky. V niektorých prípadoch už i na druhý deň po začatí kúry, ale boli aj takí, u ktorých nastali viditeľné zmeny až okolo tretieho týždňa užívania.
Ako prvé zaznamenajú užívatelia zmenu stolice – čo sa týka množstva i konzistencie. Ak sa stolica dostaví denne aj viackrát než obvykle, a to vo väčšom množstve, sú to prvé znaky toho, že program funguje. Zmení sa aj farba a zápach stolice. Keď je stolica slizká a spozorujeme v nej „cudzie látky”, sú to známky očisty organizmu. Obvykle sa so stolicou vylúčia aj parazity. Parazity kvôli ich malým rozmerom nie je možné vidieť voľným okom, ale larvy bývajú dobre viditeľné.
Všeobecnou skúsenosťou je, že už jeden – dva týždne po začatí kúry sa začneme cítiť lepšie, máme viac energie, lepšie znášame stres a záťaž.
 
 • Dá sa očakávať náhla, dlhšie trvajúca akútna hnačka?
Vo väčšine prípadov nie. Hlavným cieľom Programu Clean Inside je popri jeho účinnosti i šetrnosť voči organizmu. Podľa skúseností ľudí, ktorí program absolvovali, sa takmer u nikoho nedostavili žiadne prudké reakcie a s nimi súvisiace nepríjemné situácie ani ťažkosti. Aj keď možno častejšie pocítite potrebu navštíviť toaletu, nemusíte sa obávať kŕčovitých bolestí ani iných nepríjemných pocitov. Častejšie vyprázdňovanie vám nijako nebude brániť v každodennej činnosti, v pracovnom nasadení ani v štúdiu či iných činnostiach. Práve naopak, očista vo veľkej miere napomáha zlepšiť kvalitu života.
 
 • Môžu sa vyskytnúť nejaké nežiaduce účinky? V ktorých prípadoch sa nemá s kúrou začínať?
Existuje zopár chorôb či stavov, pri ktorých by sa kúra Clean Inside nemala absolvovať bez toho, aby sme to konzultovali s lekárom:
– nádorové ochorenia;
– Crohnova choroba;
– ochorenie na Colitis Ulcerosa;
– akútne zápalové ochorenie zažívacieho traktu;
– tehotenstvo a dojčenie;
– a neodporúča sa po transplantácii orgánu.
 
Program Clean Inside nie je prípravok na chudnutie, jeho cieľom nie je strata hmotnosti. Vo väčšine prípadov ale býva úbytok na váhe od 1-2 kg až po 8-10 kg. Odstránením odpadových látok ukladaných v črevách dlhé roky sa váha môže znížiť až o niekoľko kilogramov. Vďaka pravidelnej stolici takmer každý, kto program absolvoval, získal ploché brucho. Tým, že očistený črevný trakt umožňuje oveľa efektívnejšie vstrebávanie živín, sa dá dosiahnuť, že sa stratí nekontrolovateľná chuť na sladkosti a náhly vlčí hlad. Viacerí zákazníci popisovali, že podvedome začali dávať prednosť zdravším jedlám a vzhľadom na zvýšenú vitalitu znova začali športovať, čo nepriamo napomáha odstrániť nadváhu.
 
 • Aké nepríjemné vedľajšie účinky môžu nastať?
Podľa všeobecných skúseností Program Clean Inside nevyvoláva vážnejšie vedľajšie účinky. Počas procesu očisty však môže nastať zopár nepríjemností. Podľa vyjadrení užívateľov programu môže v zriedkavých prípadoch nastať letargia, bolenie hlavy, kožné reakcie, bolenie brucha – niekedy aj kŕčovité – a nadúvanie. Tieto príznaky však samy zakrátko ustúpia. Dôvodom je to, že antiparazitné kapsuly Parasic zahubia parazity nachádzajúce sa v hrubom čreve, ďalej zlikvidujú prípadné huby candida, čím sa uvoľnia toxické látky. Tieto toxické látky sa prúdením krvi dostanú aj do iných častí organizmu, preto sa objavia nepriaznivé príznaky. Žiaľ, detoxikácia môže byť o to nepríjemnejšia, o čo viac toxických látok musíme z organizmu odstrániť. Preto sa neľakajme – hore uvedené príznaky sú príznakmi očisty, a o jeden či dva dni sa úplne vytratia. Potom sa určite budeme cítiť lepšie než pred začatím kúry.
Úplné odstránenie parazitov a zmiernenie nepríjemných príznakov môžeme docieliť, keď zvýšime príjem tekutín. Riešením môže byť aj to, že dočasne znížime dennú dávku Parasic-u zo 4 ks na 2 ks, a neskôr po zmiernení alebo po úplnom zmiznutí príznakov znova zvýšime dávku na predpísané množstvo.

Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môže stať, že sa nedostavia len nepríjemné nežiaduce účinky spojené s detoxikáciou, ale i to, že niektorá zložka programu vyvolá alergickú reakciu. Zatiaľ čo nežiaduce účinky sa rýchlo vytratia, alergická reakcia môže trvať dlhšie. V priebehu kúry sa príznaky alergie zintenzívňujú, čo sa môže prejavovať zvýšenou teplotou alebo vyrážkami. V takomto prípade kúru bezpodmienečne ukončime.
 

 • Čo sa dá očakávať po skončení kúry?
Po úplnom trojmesačnom Programe Clean Inside zistíme, že náš organizmus bude oveľa čistejší, čiže náš tráviaci systém bude zdravší, naša vitalita sa zvýši. Mnohých ľudí tento fakt ovplyvňuje natoľko, že si želajú dosiahnuté zmeny udržať čo najdlhšie, preto sa snažia dodržiavať zdravý životný štýl. Snažia sa zdravo stravovať, jesť potraviny bohaté na vlákniny, piť viac tekutín a žiť aktívnejší život. Iní zas na svojich predošlých – nie veľmi zdravých – stravovacích návykoch nič nezmenia, uspokoja sa s priaznivým zdravotným stavom dosiahnutým pomocou Programu Clean Inside. Tak či onak, väčšina sa zhoduje v tom, že kúra je všeobecne prospešná, že pomocou nej sa u nich vyriešili desaťročia trvajúce problémy a celkový stav sa im zlepšil. Uvedomujú si, že neskorším opakovaním programu je možné tento stav dlhodobo udržať. Pri neskoršom opakovaní postačí kúru absolvovať jeden mesiac, aby sa zachoval priaznivý zdravotný stav. Ak by si to niekto želal užívať vlákninu nepretržite – je to bežne možné, vláknina je neškodná. Užívanie kapsúl Parasic a čaju Slim Tea odporúčame len raz za pol roka, resp. raz za rok.
 
 • Ako náročná je aplikácia programu v každodennom živote?
Aplikácia Programu Clean Inside je jednoduchá: ráno treba užiť 2 alebo 4 kapsuly Parasicu, vypiť alebo v inej forme užiť vlákninový nápoj Clean Inside a večer vypiť čaj Slim Tea. Chuť vlákniny a kapsúl je príjemná. Ešte viac možno zlepšiť chuť vlákniny tak, že do nej pridáme ovocie, alebo ju pijeme s čajom, do ktorého sme pridali med. Cez deň treba dbať na požadované dostatočné množstvo tekutín – hlavne čistenú vodu. Prípadné nepríjemné vedľajšie účinky sa prejavujú len vo výnimočných prípadoch a bez zvláštnej liečby samy ustúpia.
 
Pre potrebný účinok môže postačovať aj pol naberačky vlákniny, ale potrebné množstvo závisí od každého jednotlivca. Neužívajme však viac, než denne 3×1 lyžičku vlákniny. Bezpodmienečne dbajme na to, aby sme so zvýšením dávky vlákniny zvýšili aj množstvo vypitej vody. Vláknina sa môže užívať dlhodobo, nepoškodzuje tráviaci trakt a nespôsobuje závislosť.
 
 • Koľko času denne zaberie užívanie programu?
Jednou z predností programu je to, že nie je časovo náročný, a pritom je efektívny. Hneď ráno po prebudení je potrebné užiť kapsuly. Približne po 15 minútach treba skonzumovať vlákninový nápoj, ktorý zapijeme pohárom vody. Cez deň máme za povinnosť už iba vypiť potrebné množstvo vody, večer pred spaním si pripraviť čaj – pár minút lúhovať vrecúško – a potom vypiť. Je možné, že budeme musieť viackrát navštíviť toaletu, ale vyprázdňovanie pôjde ľahšie ako doteraz. Celkovo budeme aktívnejší, takže ten krátky čas, ktorý nám zaberie príprava nápoja s vlákninou, resp. čaju, je zanedbateľný.
 
 • Aké je odporúčané množstvo dennej dávky tekutiny?
Rannú vlákninu sa odporúča zmiešať a okamžite vypiť s minimálne 2,5 dl vody, resp. s ovocnou šťavou alebo čajom. Okrem toho treba v priebehu dňa vypiť 8 až 10 pohárov čistej vody a večerný čaj. Vypiť potrebné množstvo tekutiny je počas detoxikácie veľmi dôležité. Cieľom prísunu tekutín je zriediť uvoľnené toxické látky, čím sa stimuluje ich odstránenie z tela a znižuje sa šanca vzniku nepríjemných vedľajších účinkov.
 
 • Je potrebné zmeniť stravovacie návyky, alebo drasticky znížiť príjem kalórií?
Počas Programu Clean Inside nie je predpísaná žiadna zmena v stravovaní, ani hladovanie, ani pôst. Program bol zostavený tak, aby bol úspešný pri hocijakej strave pri vypití dostatočného množstva tekutín.
 
 • Aká je záruka, že program naozaj pomáha?
Na fungovanie Programu Clean Inside nemôžeme dať garanciu, ale až na nepatrné výnimky všetci ľudia, ktorí ho absolvovali, produkt chválili. Ich názory – ktoré nám posielajú v čoraz väčšom množstve – sú zverejnené na našej webovej stránke. Ako píšu, výrazne sa im zlepšilo trávenie, získali pravidelné a ľahké vyprázdňovanie.
 
 • Ako poznáme, že máme v organizme parazity?
Prítomnosť parazitov v tele je možné zistiť na základe pocitov len veľmi zriedka – keď sa parazity v črevách pohybujú. Môžeme cítiť niečo podobné, ako sú bolesti pri črevných plynoch. Častejšie však prítomnosť parazitov signalizujú iba súvisiace príznaky. Je to tak preto, lebo pohyb parazitov možno cítiť – vzhľadom na ich mikroskopickú veľkosť – prakticky naozaj len málokedy. Častými príznakmi bývajú: zápcha, kŕče v bruchu, bolesti, nadúvanie, plynatosť čriev, tmavé kruhy pod očami, často prerušovaný spánok, hlavne nadránom.
Na dokázanie prítomnosti parazitov v tele je preto nutné cielené testovanie, ale užívateľom Programu Clean Inside sa stalo, že červy v stolici videli i voľným okom.