Signup Discount

Kupón 3 eur na Váš prvý nákup!

Zaregistrujte sa a získajte svoj kupón. Kupón môžete použiť na nákup nad 60,- eur.

Zaregistrujte sa tu

Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania.

Cordyceps – extrakt s obsahom 40% polysacharidov a 15% manitolu

Cordyceps – extrakt s obsahom 40% polysacharidov a 15% manitolu

40,00 €

Doplnok stravy Cordyceps je metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z mycélia Cordycepsu CS-4. Obsah polysacharidov min. 40%. Používa sa ako tonikum pre potreby rekonvalescencie. Obsah manitolu min. 15%. Bez prídavných látok a konzervantov.

Cordyceps (Cordyceps sinensis) je vreckatá výtrusná jedlá parazitická huba. Môžete ju tiež nájsť pod ďalšími názvami, ako napríklad caterpillar mushroom (anglicky), Ophiocordyceps sinensis, Dong Chong Xia Cao (húsenica v zime, tráva v lete), húsenica čínska. Patrí do rodu húb Cordyceps (známych je odhadom 700 druhov), medzi ktorými nájdeme napríklad C. militaris, C. gunnii, C. liangshamensis.

Cordyceps sa skladá nielen z huby (predstavujúcej rastlinnú ríšu), ale i z larvy (predstavujúcej živočíšnu ríšu), čiže preložené do dnešného jazyka: 2 v 1. Vďaka tomu tak môže účinne posilovať nielen YANG, ale aj YIN a obzvlášť obličkovú esenciu Jing, čo je tá najdôležitejšia časť našeho organizmu zodpovedajúca za stav tela, ducha a mysle. Obličková esencia Jing je obrazne povedané vosk na našej sviečke života, ktorý postupne ale nezadržateľne ubúda a vyčerpáva sa. V tradičnej čínskej medicíne nie je veľa produktov, ktoré doplňujú a rozhojňujú esenciu obličiek Jing a zároveň neoslabujú iné orgány a cordyceps toto splňuje. Je teda vhodný pre organizmus vyčerpaný buď chorobami a liekmi alebo fyzickou či duševnou prácou. Taktiež je vhodný pre zdravého človeka k udržovaniu zdravia a to nielen v otázke kvantity (dlhovekosti) ale hlavne jeho kvality.

Cordyceps je tak považovaný za najlepšie tonikum pre esenciu Jing. Cordyceps posilňuje telo i myseľ na fundamentálnej úrovni. Hovorí sa, že je schopný zvyšovať základnú životnú silu, ktorá je potrebná pre fungovanie všetkých orgánov. Pretože obsahuje Yinovú i Yangovú zložku, môže byť užívaný na rozdiel od väčšiny liečivých rastlín dlhodobo. Doplňuje Yinovú časť esencie Jing a tým obnovuje energiu, ktorá bola vyčerpaná v dôsledku zvýšenej fyzickej námahy, adaptáciou na stresovú záťaž alebo starobou. Cordyceps je v čínskej medicíne primárnou substanciou používanou ako tonikum pre potreby rekonvalescencie.

Nie všetky druhy mycélia Cordycepsu majú rovnaké vlastnosti. Na kvalite použitého mycélia závisí účinnosť výsledného produktu. Superionherbs používa mycélium Cordycepsu najvyššej kvality a tak zaručuje vysoký účinok výsledného produktu.

Účinné látky

90 toboliek x 500 mg. Čistá hmotnosť extraktu 45g. 1 tobolka obsahuje 500mg 100% čistého extraktu z Cordyceps sinensis, Húsenica čínska. Neobsahuje plnidlá ani konzervačné látky. Rastlinné tobolky - vhodné pre vegetariánov a veganov.

Aplikácia

Najlepšie ráno a večer na lačno 1-2 tobolky. Tobolky je najlepšie zapiť vlažnou alebo teplou tekutinou.

Neprekračujte doporučené denné dávkovanie. Nie je určené pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu detí. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C. Doplnok stravy.

Štandardy spracovania a certifikáty

Viď. galéria k produktu, certifikáty IFS food, ISO 9001, HACCP. Testované v nemeckom laboratóriu Agrolab. Rastlinné tobolky.

Kvalita extraktu

CORDYCEPS Extra Strong je špeciálnou metódou dvojitej extrakcie získaný výťažok z mycélia Cordycepsu CS-4. Obsah polysacharidov min. 40%. Obsah manitolu min. 15%. Bez prídavných látok, konzervantov

TCM charakteristika

  • teplota – teplá
  • chuť – sladká
  • tropizmus

Viac o medicinálnej hube Cordyceps si prečítate v našom Herbári.

90 tob.

Zatiaľ žiadne recenzie zákazníkov.

Superionherbs

Hubové extrakty prvotriednej kvality

SuperionherbsTM je zastúpením britskej spoločnosti Pharmacopea Ltd. Extrakty z medicinálnych húb pochádzajú z plantáží liečivých rastlín v oblastiach, ktoré sú vďaka čistote na zozname UNESCO. Číne a v Tibete, v oblasti Third Pole, Tibetan Plateau. Surovina pre Chitomax pochádza z čistých oblastí polárneho kruhu, konkrétne z Grónska. Suroviny pre Fenuprim potom z Izraela. Tieto prvotriedne suroviny sa spracovávajú pomocou najmodernejších technológií. Výsledkom sú vysoko kvalitné produkty s silnou účinnosťou.

Prečo si vybrať produkty SuperionherbsTM

Čistota a účinnosť

Extrakty z medicinálnych húb sú s maximálnym podielom polysacharidov (viac ako 40%) a obsahom triterpenoidov (viac ako 4%). Extrakty majú optimálne (OPT) –  vyvážené zloženie všetkých účinných látok. Pre všetky produkty sa vyberajú najkvalitnejšie a najdrahšie dostupné suroviny.  Ašvaganada 5 % withanolidov, Betaglukán 80% čistota, TriterpenMax 20 % triterpénov, Polygonum multiflorum 5 % anthraquinonu. SuperionherbsTM má absolútnu kontrolu nad spôsobom pestovania a spracovania. Väčšinu miest, kde sa suroviny pestujú, osobne navštevujú zástupcovia spoločnosti. Ganoderma je pestovaná tradičným spôsobom na dlhých drevených kmeňoch tzv. Duanwood Red Reishi. (90% produktov iných firiem z Reishi na trhu sú rýchlené – 3 mesačné huby, pestované v plastových sáčkoch s nízkym obsahom polysacharidov).

Produkty SuperionherbsTM sú pestované za najprísnejších bezpečnostných podmienok s dôrazom na najvyššiu kvalitu. Nie sú ožarované v žiadnej fáze výroby. Neobsahujú žiadne aditíva, farbivá či konzervanty. Produkty SuperionherbsTM používajú vo svojich ordináciách lekári i praktici čínskej medicíny. Vďaka vysokému podielu účiných látok jedno balenie vystačí na 3 mesiace preventívneho užívania!

Kvalita a bezpečnosť

V súčasnosti nie je problém na svetovom trhu kúpiť hubové extrakty za veľmi nízke ceny. Táto nízka cena však veľakrát býva vykúpená pochybnou kvalitou. Superionherbs veľmi prísne dbá na kvalitu hubovej suroviny. Všetky produkty spĺňajú najprísnejšie kvalitatívne a bezpečnostné podmienky – certifikáty GMP, HACCP, GAP, ISO. Kvalita a množstvo polysacharidov je pre účinok extraktu zásadná. Preto pri každom produkte uvádzame množstvo polysacharidov. Niektorí výrobcovia používajú nekalú praktiku a pridávajú do hubového extraktu škrob, aby dosiahli vyšší podiel polysacharidov. Zdôrazňujeme, že produkty Superionherbs obsahujú iba vysoko potentné hubové polysacharidy, žiadny škrob. Taktiež balenie a skladovanie produktov prebieha za prísnych zdravotných a hygienických podmienok. Extrakty sú plnené do HPCM toboliek. Jedná sa o čisto rastlinné kapsule vhodné pro vegetariánov a veganov. Na kapsule sú všetky príslušné testy a certifikáty.

Suroviny sa testujú v nezávislom nemeckom laboratóriu Agrolab  Agrolab na ťažké kovy, pesticídy, mikrobiologické testy, testy na rádioaktivitu a polycyklické aromatické uhľovodíky (PAHs).