Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie používateľskej skúsenosti a zabezpečenie svojho efektívneho fungovania.

BLOG - menu

Posledné príspevky

Posledné príspevky

 • Kanabinoid CBG
  Kanabinoid CBG
  135 Zobrazenia Páči sa mi

  Niektorí odborníci tvrdia, že by práve CBG mohol predstavovať možnosť liečenia svalových kŕčov a chronickej bolesti. A to úplne prírodnou a bezpečnou cestou, bez akýchkoľvek chemikálií a vedľajších účinkov.  

  Čítať viac
 • Konopná tinktúra ako výživový doplnok
  Konopná tinktúra ako výživový doplnok
  97 Zobrazenia Páči sa mi

  Konopná tinktúra je robená z konopy siatej – odroda Futura 75, ktorej pestovanie na Slovensku je kontrolované príslušnými orgánmi. Je to druh z čeľade konopovité. 

  Čítať viac
 • Zelené zlato z konope
  Zelené zlato z konope
  167 Zobrazenia Páči sa mi

  Konopný olej vďačí za svoje účinky najmä vysokému obsahu Omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (ALA), ktorých obsah je u konopného oleja spomedzi všetkých rastlinných olejov najvyšší.

  Čítať viac
 • Reishi – Lesklokôrovka lesklá – Ganoderma lucidum
  Reishi – Lesklokôrovka lesklá – Ganoderma lucidum
  93 Zobrazenia Páči sa mi

  Reishi je veľmi širokospektrálna huba, ktorá je známa aj pod názvami lesklokôrovka lesklá alebo ganoderma. Pre svoje vlastnosti sa o nej hovorí ako o „božskej hube nesmrteľnosti”. Podľa tradičnej čínskej medicíny Reishi charakterizuje neutrálna teplota, sladká a jemne horká chuť. Reishi sa prisudzuje tropizmus k srdcu, pečeni, pľúcam (niektoré zdroje uvádzajú aj tropizmus k slezine alebo k obličkám).

  Čítať viac
 • Hericium – Korálovec ježovitý
  Hericium – Korálovec ježovitý
  187 Zobrazenia Páči sa mi

  Hericium, známe tiež pod slovenským názvom korálovec ježovitý, je veľmi chutnou hubou pripomínajúcu leviu hrivu. Využíva sa predovšetkým k podpore mentálnych funkcií, rieši hericium-ilustraceneurologické problémy, pri tráviacich ťažkostiach rôzneho typu a podobne ako ďalšie medicinálne huby sa aj korálovec vyznačuje imunomodulačnými a protirakovinovými účinkami. Jeho význam spočíva v boji s nádormi hornej a strednej časti tráviaceho traktu a pečene, osvedčil sa tiež v prípade žalúdočnej...

  Čítať viac
 • Kurkuma – Curcuma longa
  Kurkuma – Curcuma longa
  67 Zobrazenia Páči sa mi

  Kurkuma alebo tiež indický šafran (ako sa rastline niekedy hovorí), je korenie získavané zo sušeného a namletého podzemku kurkumovníka dlhého (latinsky Curcuma longa). Korenie žltej farby pochádza z južnej Ázie. V posledných rokoch sa veľmi diskutujú prínosy a negatíva tejto rastliny. Zlatému koreniu, podľa prezývky, je prisudzovaných mnoho pozitívnych vplyvov na zdravie. Či už je to prospešnosť pre imunitný systém, tlmenie bolestí alebo napr. pomoc pri trávení. Súčasne je ale potrebná...

  Čítať viac
 • Cordyceps Sinensis – Húsenica čínska
  Cordyceps Sinensis – Húsenica čínska
  101 Zobrazenia Páči sa mi

  Cordyceps Sinensis – Húsenica čínska ako dobíjač energie? Áno, takto by sme určite mohli charakterizovať túto hubu z vysokých nadmorských výšok Himalájí. Práve jej pôvod jej dal do vienka silu, vďaka ktorej dokáže stimulovať ľudskú odolnosť a imunitu. Cordyceps je s ohľadom na svoje účinné látky pre organizmus všestranne prospešný. Prináša mu odolnosť proti baktériám, vírusom, parazitom a dokonca aj voči stresu.

  Čítať viac
 • Čaga (Chaga) Sibírska
  Čaga (Chaga) Sibírska
  208 Zobrazenia Páči sa mi

  Chaga  získala slovenské označenie Ryšavec šikmý. Domovinou tejto medicinálnej huby je Sibír a severné oblasti Číny, kde sa z nej už dlho pripravujú odvary k liečbe nádorov, a pre svoje výsledky získala prezývku „Dar od boha“.

  Čítať viac
 • Betaglukán
  Betaglukán
  61 Zobrazenia Páči sa mi

  Betaglukán je prírodný komplexný polysacharid a veda sa v posledných dvoch desaťročiach pomerne často venuje jeho imunomodulačným schopnostiam. Výsledky tohto a aj ďalších výskumov sú viac ako povzbudivé.

  Čítať viac
 • Ashwagandha
  Ashwagandha
  78 Zobrazenia Páči sa mi

  Ašvaganda je ajurvédskou odpoveďou na ázijský ženšeň (Panax ginseng) v tradičnej čínskej medicíne a v tomto ohľade sa využívajú podobne aj jej omladzujúce vlastnosti.

  Čítať viac
 • Novoročný detox
  Novoročný detox
  42 Zobrazenia Páči sa mi

  Nesprávne fungovanie metabolizmu potrápilo už určite veľa z nás. Možno je na čase vyskúšať detox. Jednoducho povedané prečistiť si vnútro. Samozrejme vyžaduje si pevnú vôlu, ale výsledky sú na nezaplatenie.

  Čítať viac
 • Suché ruky a popraskaná pokožka v zime
  Suché ruky a popraskaná pokožka v zime
  83 Zobrazenia Páči sa mi

  Suché ruky, popraskaná pokožka trápi najmä v zime. Krém na ruky a nechty Dr. Nona má ochranné, vyživujúce a upokojujúce účinky. Vďaka svojmu zloženiu pôsobí antibakteriálne a utišujúco. Je vhodný aj ako denný krém, hlavne na mastnú pokožku. V zimnom období potlačuje pocit chladu a ruky zanechá jemné a hebké. Účinne pomáha v boji proti stareckým škvrnám.

  Čítať viac
Showing 1 to 12 of 17 (2 Pages)